Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

C R U C E A Empty C R U C E A Lun Oct 18, 2010 12:22 am1

DuDu

DuDu

Administrator
Administrator
oveste de pe vremea buniciiUn tip care avea obiceiul sa petreaca in fiecare seara 2-3 ore in bar face un pariu stupid cu un altul...zis si facut ...merge omul cu pricina in cimitir si smulge o cruce de lemn.apoi se intoarce in bar si se aseaza cu ea la masa si bea....toti au luat in ras acest lucru,dar nici unul nu a banuit ce se va intampla.
Aproape de ora inchiderii omul se duce acasa dar crucea o arunca la marginea drumului si isi vede de drum.Dimineatza omul este gasit pe jos fara suflare iar crucea era infipta in pamant ..chiar la capul lui..
Omul este inmormantat dar in fiecare noapte dupa inchiderea barului pe drumul dintre bar si casa celui mort se auzeau cantece de betie dar nu se vedea nimeni.Intr-un final oamenii din sat se decid sa dezgroape mortul si gasesc ceva socant...omul era intors pe o parte si avea in mana o sticla de alcool,iar la picioare alte cateva goale.Banuind ca e un strigoi oamenii apeleaza la un preot care vine si ii face o slujba,iar in momentul in care protul termina,cadavrul se face scrum ramanand numai oasele dupa el.
Babele din sat vorbeau pe la porti ca din cauza ca a luat crucea si a aruncat-o la marginea drumului s-a facut strigoi,altele vorbeau ca tocmai un strigoi l-a omorat si l-a facut si pe el....si tot asa fiecare zicea ce credea.....THE END
Sursa: http://www.spectrulrealitatii.ro/

https://huoo.forumgratuit.ro

C R U C E A Empty Re: C R U C E A Sam Ian 08, 2011 7:04 am2

Whiskey

Whiskey

Membru
Membru
Babele zic multe , barfitoare lenese , sincer batranetea este o scuza ca sa nu faci nimic pentru ele , sa nu te speli sa nu nimic , n-am vazut in viata mea o baba care sa miroasa bine , bine nu vorbesc de Madona dar... laughing

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente